2 marca 2017

Własny rynek

Własny Rynek (wspólny sklep) – Społeczność Spółdzielcza   

Własny Rynek (wspólny sklep) nawiązuje do tradycji Społeczności Spółdzieczych z okresu II RP. Jest przedsięwzięciem pilotażowym, mającym na celu sprawdzenie w warunkach współczesnej gospodarki rynkowej idei Społeczności Spółdzielczych. W projekt zaangażowanych jest aktualnie około 100 osób. Dołączyć do projektu można tylko i wyłącznie poprzez "polecenie" przez aktywnych uczestników projektu. Taka osoba staje się automatycznie kandydatem na członka Społeczności Spółdzielczej Własny Rynek (wspólny sklep). Aby zostać pełnoprawnym uczestnikiem projektu musi ona zaakceptować i przestrzegać regulaminu członkostwa.

loading
Big Buck Bunny
00:00
--
/
--
youtube play
vimeo play

Własny Rynek (wspólny sklep)

 

Dlaczego 500 złotych?

Dlatego, że zakupy za pięćset złotych pozwalają zagwarantować klientom wypłaty premii na poziomie określonym przez program lojalnościowy i jednocześnie zapewnić terminowe wywiązywanie się z zamówień. Z badań ankietowych i fokusowych wynika, że rodzina wydaje na żywność i inne domowe zakupy od 1500 do 3000zł miesięcznie. Kooperatywa może zapewnić na dzisiaj tylko towary pakowane, trwałe – łatwe do przechowywania. Na te produkty średnio wydajemy ponad 700zł miesięcznie. więc przeniesienie zakupów wartości 500zł jest proste, nie wymaga kosztów i dodatkowo jest wygodne. Zakupy wartości 500zł miesięcznie przy 25%, marży to minimalna kwota, która jest w stanie zagwarantować pokrycie kosztów utrzymania kooperatywy, jej rozwoju i co najważniejsze zabezpieczyć pieniądze na wypłaty premii.

Rynek produktów codziennego użytku to kilka milionów gospodarstw domowych. Każdego dnia przeciętny konsument zużywa produkty oferowane przez naszą kooperatywę, ponieważ każdy codziennie spożywa posiłki, myje zęby, sprząta, pierze, czyści buty, kąpie się i korzysta z toalety. W związku z tym są one kupowane codziennie przez kilka milionów gospodarstw domowych. Bez produktów codziennego użytku nie można się obyć. W związku z tym rynek produktów szybko rotujących jest rynkiem trwale nienasyconym.

U nas każdy klient może mieć “w praktyce” inną cenę. Ceny nominalne zamieszczone na stronie obowiązują tylko nowych członków, którzy jeszcze nikomu nie polecili kooperatywy. Każda inna osoba ma cenę niższą, zależną od ilości poleconych nowych klientów. U nas możesz obniżyć sobie ceny tak nisko, jak tylko zechcesz!!! Idea obniżania cen polega na tym, by każdy mógł sobie obniżyć ceny i tym samym koszty zakupów, a firma zyskując nowych klientów, może obniżyć ceny tym, którzy jej pomogli zdobyć nowych klientów. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że kupując w hipermarkecie dostajemy często rabat albo jakiś symboliczny prezent – “gratis”. To z pewnością jest bardzo sympatyczne, jednak rabat nigdy nie przekracza i może przekroczyć 100% ceny produktu. Byłby absurd a firma by nie zarabiała. U nas natomiast zwrot może przekroczyć 100%, a dodatkowo każdy może zarobić do 10 tys. złotych miesięcznie.

Chcesz już na zawsze kupować po cenach hurtowych? – Zaproś do nas trzech nowych klientów! Chcesz mieć zakupy za darmo? – Zaproś do nas piętnastu klientów! Chcesz zarabiać tutaj do 10 tys. zł miesięcznie? – Zdopinguj zaproszone osoby, by również zrobiły to samo co TY! I również zaczęły zarabiać!

Czy dostawa do domu jest płatna?

Tak, dostawa do domu jest płatna. Aktualna cena dostawy do domu jest zamieszczona na stronie sklepu. Zakupy za 500zł to często ciężar około 30kg , który sami musielibyśmy dźwigać ze sklepu. Z pewnością dostawa do domu jest oszczędnością czasu i wygodą za którą warto zapłacić niewielką kwotę, która nas uchroni od straty czasu i dźwigania wielkich i ciężkich zakupów! Za dostawę do domu płacimy w każdym sklepie, ponieważ każda firma musi opłacić pracownika, benzynę i amortyzację pojazdu. Zdarza się, że firmy w ramach marketingowego podstępu, nie uwzględniają ceny dostawy na rachunku jako osobny koszt, tylko ukrywają go zawyżając ceny przywiezionych zakupów. Tym samym wprowadzają w błąd klienta, by zachęcić go do jak największych zakupów pod pozorem darmowego transportu. U nas dostawa do domu jest płatna, ponieważ nie ukrywamy jej w cenie produktów, jak inne sklepy internetowe, w których ceny produktu na stronach www najczęściej są inne niż w sklepie stacjonarnym tej samej marki. Robi się tak po to, by ukryć koszty transportu i zaoferować tzw. “transport gratis”. My nie stosujemy żadnych sztuczek marketingowych, ponieważ zależy nam na budowaniu wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Poza tym Wspólny Sklep jest własnością jego klientów, więc nie ma sensu byśmy ukrywali coś przed samymi sobą!

Wystarczy zaprosić do programu jednego nowego klienta, by otrzymywać co miesiąc zwrot kosztów transportu!

Oferta była testowana przez rok przez kilkanaście rodzin i przeszła pozytywnie testy. Rodziny wydawały średnio od 700 do 1 000 zł miesięcznie, a nawet 1 500 zł. Oferta jest cały czas poszerzana i docelowo będzie liczyła około 10 tys. produktów. Asortyment Wspólnego Sklepu został dobrany w oparciu o doświadczenia profesjonalnego zaopatrzeniowca w taki sposób, by każdy mógł zaspokoić swoje podstawowe potrzeby na produkty szybko zużywane w w gospodarstwach domowych. Nie rościmy sobie prawa do zaspokajania 100% potrzeb klientów. Oferujemy produkty tylko w podstawowym zakresie ich, czyli naszych-klientów potrzeb. Są to tylko te produkty, które można bez obaw przechowywać i sporządzać z nich kilkutygodniowe zapasy. Produkty świeże łatwo psujące, i te które przy zakupie wymagają bezpośredniego obejrzenia czy dopasowania, nie są przez nas oferowane. UWAGA! Ponieważ bardzo duża ilość popularnych artykułów jak np. gumy do żucia zawierają bardzo toksyczne związki, to ze względu na ich szkodliwy charakter zrezygnowaliśmy z ich sprzedaży. To samo dotyczy papierosów. Alkohol będziemy mieć po otrzymaniu koncesji.