Walka z putinowską propagandą dotyczącą Ukrainy

Forum komentatorów politycznych

Walka z putinowską propagandą dotyczącą Ukrainy

Postautor: admin » 10 marca 2014, 11:55 - pn

Walka z putinowską propagandą dotyczącą aktualnych wydarzeń na Ukrainie, przede wszystkim tzw. "kryzysu krymskiego" i przebiegu Ukraińskiej Rewolucji.

http://www.stopfake.org/

Obrazek

Strona internetowa stopfake.org została uruchomiona w dniu 2 marca 2014 roku. Inicjatorami jej powstania są absolwenci i studenci Mohylskiej Szkoły Dziennikarstwa (Могилянской школы журналистики) i programu dla dziennikarzy i redaktorów pod nazwą: Cyfrowa Przyszłość Dziennikarstwa (Digital Future of Journalism). Do projektu przyłączyło się wielu dziennikarzy, publicystów, programistów, tłumaczy i innych osób (nie tylko z Ukrainy), które chcą walczyć z putinowską propagandą i kłamstwami dotyczącymi sytuacji na Ukrainie i Krymie. Głównym celem powstałej wspólnoty jest prostowanie informacji oraz walka z dezinformacją i propagandą rosyjskich mediów.
Liczba członków grupy rośnie, dołączają do niej ciągle nowi wolontariusze, którzy pomogają sprawdzać, publikować, tłumaczyć i rozpowszechniać informacje w sieciach społecznościowych oraz w mediach. Portal nie należy do żadnej partii politycznej lub organizacji społecznej. Działalność grupy nastawiona jest na zachowanie Ukrainy jako niepodległego i niezależnego od obcych wpływów, przede wszystkim putinowskij Rosji państwa.
Każdy jest mile widziany, jeśli chce dołączyć do społeczności stopfake.org i zapewnić jej wsparcie moralne i intelektualne.

Wolontariusze http://www.stopfake.org zwracają się z apelem do internautów na całym świecie: "Jeśli zauważyłeś, że publikowane są fałszywe informacje dotyczące sytuacji Na Ukrainie i Krymie - prosimy o poinformowanie nas e-mailem: fakestopteam@gmail.com".
admin
Administrator
 
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2012, 10:26 - czw

Wróć do Aktualności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron