Adam Bednarczyk "Dobij mnie Europo"

Strona Główna Forums 1. Aktualności Adam Bednarczyk "Dobij mnie Europo"

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #1178
  admin
  Guest

  Obrazek

  Książka o wojnie o niepodległość Chorwacji. Za Naszą i Waszą Wolność

  Ostatnie spotkanie z autorem książki miało miejsce: Restauracja Bazylia (dawne kino Warszawa), ul. Stradomska 13 Kraków, czwartek 19.03, godz. 18.00 (duża sala bankietowa).

  Obrazek

  Znajdziecie tu gniew i strach, przejmujące zimno, błoto i brud. Długotrwałe oczekiwanie na walkę, wszechobecną żołnierską nudę, jak i nagłe skoki adrenaliny podczas chaotycznych starć. Są rany i śmierć, o którą ociera się Autor. Jest wreszcie niewybredny żołnierski humor, prawdziwe braterstwo broni oraz subtelna miłość.

  Książka ta po raz pierwszy ukazała się drukiem ponad 20 lat temu i sprowadziła na Autora niemałe kłopoty, gdyż wojenne historie opisuje on z perspektywy „obserwatora uczestniczącego”, przez co zainteresowały się nim tajne służby.

  Mimo upływu wielu lat tekst nie utracił swej pierwotnej mocy, wciąż „pachnie prochem”, a mechanika konfliktu, który toczył się wówczas w byłej Jugosławii, niepokojąco przywodzi na myśl ostatnie wydarzenia na Ukrainie. 

  Nowe, uzupełnione wydanie przedstawia wojnę w czystej postaci. To opowieść kondotiera – okrutna, straszna, fascynująca.

  Książkę autor poświęcił pamięci Żbunjari, Alexa oraz wszystkich innych ochotników poległych za wolność Chorwacji i honor.

  Dlaczego walczył po stronie Chorwatów?

  Mając do wyboru dobrą i złą stronę, wybrał dobrą.

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

  Obrazek

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.