Na dobry początek instalacja aplikacji Redmine

Forum poświęcone programowaniu w sieci (html, Java,PHP, SQL, Ruby ...)

Na dobry początek instalacja aplikacji Redmine

Postautor: admin » 21 marca 2012, 12:34 - śr

Redmine jest systemem www służącym do zarządzania projektami nie tylko informatycznymi. Został napisany w Ruby’m z użyciem frameworka Ruby on Rails, do działania potrzebuje bazy danych MySql/Postgresql/Sqlite. Redmine posiada bardzo dobrą dokumentację w języku angielskim i polskim. Ja osobiscie mam instalację postawioną na "dedyku". Redmine oferuje m.in. system ticetów, roadmap, przegląd aktywnosci, zarządzanie czasem, diagramy Gantta, wiki, fora, system komunikatów, przeglądarkę repozytoriów SVN, CVS, Git, Mercurial, Bazaar, Darcs. Repozytoria można montować z lokalnego filesystemu bądź po http/https/svn/svn+ssh. System ticketów i roadmap bardzo mi pomaga przy ogarnięciu tego co mam do zrobienia w danym projekcie. Pracuję zdalnie więc ma to również znaczenie przy kontaktach z resztą zespołu. Dzięki Redmine planuję lepiej swoją pracę i czas dzięki czemu wzrasta moja efektywność. Wiki pozwala mi dokumentować to co robię. Bardzo ważną częścią jest również przeglądarka repozytorium.

Szczegółową instrukcję dotyczącą instalacji aplikacji zamieszczam poniżej:

http://www.krzysztofkopec.pl/forum/dokumenty/redmine.pdf
admin
Administrator

Re: Na dobry początek instalacja aplikacji Redmine

Postautor: dixie666 » 20 października 2014, 15:21 - pn

U nas w firmie od jakiegoś czasu wdrażany jest właśnie ten system i muszę stwierdzić, że bardzo ułatwia komunikację pomiędzy uczestnikami projektu.
dixie666

Postautor: basia44 » 15 listopada 2014, 13:20 - sob

Też używam Redmine. Wybrałam edycję firmy Best.net, ponieważ w abonamencie mam od razu przestrzeń w chmurze, więc nie martwię się utratą danych.
basia44

Postautor: dixie666 » 24 grudnia 2014, 10:32 - śr

Właśnie zaczynam wdrażać Redmine od firmy Best.net u siebie w zespole. Początkowo podchodziłem sceptycznie do tego typu rozwiązań. Jednak fakt jest faktem, że przy relatywnie niskich kosztach udało nam się znacznie poprawić efektywność pracy. W Redmine podoba mi się to, że nie jest on przeładowany opcjami, których nie używam.
dixie666

Postautor: basia44 » 16 stycznia 2015, 11:25 - pt

Od dłuższego czasu używam Redmine jako klientka. Obecnie mam wersję od firmy Best.net i muszę stwierdzić, że przydaje się bardzo do zarządzania zarówno czasem, jak i efektami pracy. Samo wdrożenie aplikacji nie było trudne, a moim zdaniem jest to najlepszy z CRM-ów, z jakim miałam do tej pory przyjemność pracować. Plusem jest także interface w języku polskim, dzięki czemu unikamy niejasności.
basia44

Wróć do Informatyka